Стартот на 3. Македокс во “Филмополис“ 399

По повод стартот на третото издание на „Македокс“ (15-22 јуни 2012), магазинот е комплетно посветен на креативната документаристика.

Емисијата е емитувана на 18 јуни 2012 година, на ТВ Телма.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *