Easy going „Мезанин“ 126

Фино, еклектично и опуштено издание на меѓупросторот на Радио Равел, идеално за дождлива вечер.

Тиндерстикс, Џеф Бакли, Џим О’Рурк, Бек, Финли Квај, Колдплеј, Рејдиохед, Лорин Хил, ПиЏеј Харви, Нора, Фронтал кортекс, Шарло акробата, Идоли, Велвет андерграунд, Лу Рид, Дејвид Боуви, Нил Јанг, Морфин, Џизс ен мери чеин, Џејнс адикшн, Елбоу, Ер, Масив атак, Деј уан, Бен Харпер, Дет ин Вегас, музика од филмови… уф, многу музички убавини на едно место 😊

Ако сте испровоцирани, создадете си атмосфера, и зборот е тој – уживајте!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *