Таг архива: злато

Албум на неделата: „Silver and gold“ на Нил Јанг

На почетокот од летово излезе новиот соло албум на Нил Јанг насловен „Сребро и злато“ за Reprise records. Ова е негово трето студиско остварување за истата издавачка куќа во последнава декада по „Harvest moon“ (1992) и „Mirrorball“ (1995).

Читај повеќе