Кебра и јас

После долго време во МКЦ гостуваа новосадските херои „Обојени програм“, кои направија одличен концерт. Старците се супер увежбани и отсвиреа речиси се’ што е важно во нивната богата, веќе 30-годишна кариера.

Еве сме Кебра и јас во бекстејџ, повторна средба на истото место после 20 и кусур години.

Кебра и јас, околу 100 килограми. Си добив и драгоцен автограм на ЛП-то.

Небо, небо плаво је 😉

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *