33. „Браќа Манаки“ во „Филмополис“ 407

Случувањата на отворањето на 33 издание на Фестивалот на филмска камера „Браќа Манаки“ во Битола, вклучувајќи ја и светската премиера на „Трето полувреме“ на Дарко Митревски, како и портрети на годинашните лауреати.

Емисијата е емитувана на 17 септември 2012 година, на ТВ Телма.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *