Bossa n’Roses во „Мезанин“

Босановата во последниве години ја освои светската музичка сцена. Вечерва го слушаме во целост албумот посветен на темите на славните металци Ганс енд роузис, но во Босанова руво.

Емисијата е емитувана на 18 април 2007 година, на 96 ФМ.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *