Промоција на „Тупаници“ од Пјетро Гроси

На 27 август се случи уште една прекрасна промоција на европски автор. Гостин на ИЛИ-ИЛИ и на домашната читателска публика овој пат беше наградуваниот италијански писател Пјетро Гроси.

Гроси беше расположен за разговор и ни ги откри тајните на своето писмо, влегувајќи во детали, што присутната публика пријатно ја заинтригира. Погледнете како помина вечерта во „Буква“.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *