29. „Браќа Манаки“ во „Филмополис“ 223

Во вечерашниот магазин, „контраверзното“ издание на „Браќа Манаки“ на релација Битола-Скопје, со многу гости и интервјуа. Горд сум што имав можност да направам интервју со великанот Вељко Булајиќ, а исто така и на разговорот со потомокот на Милтон, синот Леонид Манаки. Бидете вклучени 😉

Емисијата е емитувана на 05 октомври 2008 година, на ТВ Телма.

One thought on “29. „Браќа Манаки“ во „Филмополис“ 223

  1. Пингување: Интервју со Вељко Булајиќ - Херој на еден ден

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *