Интервју со Влатко Стефановски на Равел

По повод излегувањето на новиот албум на неговото трио, го угостивме Влатко во „Извесен поглед“ на Радио Равел и си направивме квалитетен муабет.

Интервјуто одеше во етерот на 29 август 2008 година.

One thought on “Интервју со Влатко Стефановски на Равел

  1. Пингување: Винилно реиздание на албумот „Као какао“ од Леб и сол - Херој на еден ден

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *