Мими Ѓоргоска Илиевска во „Филмополис“ 415

Гостинка во вечерашниот магазин е директорката на Кинотеката на Македонија, со која разговараме за сите активности на оваа наша институција.

Емисијата е емитувана на 19 ноември 2012 година, на ТВ Телма.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *