Почина сер Ричард Атенбороу

На 90-годишна возраст почина славниот британски актер.

Прилогот е емитуван на вестите на ТВ Телма на 25 август 2014 година, за време на летото додека „Филмополис“ паузира.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *