Star ocean – кисело и слатко

Речиси секој ден поминувам покрај него, зад книжарница ми е, и конечно му дојде редот да биде посетен и конзумиран – кинескиот ресторан „Star ocean“ во Скопје.

И овде порциите се со телешко, пилешко… но тајната лежи во мастрафот! Надополнето со квалитетна салата и фина ракија (Шен-жен ли се викаше?), на крај задоволството беше врвно. Кисело и слатко. Ми се допадна! Всушност, за храната многу-многу не се зборува, па затоа оваа „вкусна“ репортажа претежно ќе биде раскажана низ слики.

П.С. На крајот, да нема забуни, ова не е платена реклама, по прекрасниот ручек чесно си го извадивме паричникот и си плативме. Цената – пристојна 😉

 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *