Tuxedomoon во „Мезанин“ 93

Во меѓупросторот на Радио Равел преслушуваме неколку актуелни албуми, а во фокус е новиот материјал на легендарниот авангарден бенд Таксидомун.

Комплетната емисија слушнете ја на следниот линк:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *