Владимир Блажевски во „Филмополис“ 359

За филмот „Панкот не е мртов“ во вечерашното интервју со сценаристот и режисер Владимир Блажевски, со што стартува новата, деветта сезона на Вашиот омилен филмски магазин на ТВ Телма.

Клик на линот за целата емисија:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *