„Јо Ла Тенго“ во Мезанин

Во 173 издание на магазинот, фокус врз новиот албум „I Am Not Afraid of You and I Will Beat Your Ass“ на прекрасниот бенд Јо Ла Тенго од Хобокен, Њу Џерси. Во воведот осврт кон концертот на Иги Поп и Стуџис на Таксират 8.

Емисијата е емитувана на 06 декември 2006 година, на 96 ФМ.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *