70 Конгрес на филмски архиви во „Филмополис“ 486

Скопје беше домаќин на 70 издание на конгресот на филмски архиви, во организација на Кинотеката на Македонија.

Емисијата е емитувана на 12 мај 2014, на ТВ Телма.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *