„Деца на сонцето“ во „Филмополис“ 502

Премиера на „Деца на сонцето“ во кино „Милениум“, третото целовечерно остварување на режисерот Антонио Митриќески + преглед на актуелните филмски остварувања во светската кинематографија.

За жал, ова беше последното издание на магазинот, емитувано на 06 октомври 2014 година на ТВ Телма, на почетокот од 12-та сезона која содржеше само четири емисии.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *