Silver jews и Hot chip во „Мезанин“

Во 228 издание на меѓупросторот на Радио Равел, фокус врз музиките на инди-рок бендот Silver jews и New disco атракцијата Hot chip.

Емитувано на 05 март 2008 година. Подготвени за танцување? 😉

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *